Jak szukać DJ na wesele? Sprawdź nasze wskazówki

Nawet jeśli nie jest na środku sceny, to DJ na weselu jest kluczowym elementem zabawy. To na nim spoczywa odpowiedzialność za atmosferę i to on musi upewnić się, że goście mają wystarczającą dawkę zabawy. Jest też Twoim sojusznikiem w kluczowych momentach i interweniuje podczas całej imprezy, zabawiając Twoich gości. Często też dobry DJ jest w zmowie ze świadkami lub żonatymi przyjaciółmi, którzy chcą zorganizować niespodzianki na weselu.

Dobry DJ na wesele — gdzie i jak znaleźć takiego DJ na wesele?

Musi wychodzić naprzeciw potrzebom młodszych i starszych, oferując zróżnicowaną muzykę dostosowaną do różnorodności gości. Musi także wiedzieć, jak pokazać umiejętności przywódcze i mieć charyzmę. DJ na wesele, który nie wie, jak się wyrazić lub nieustannie interweniuje, może zepsuć ogólną atmosferę imprezy.

Nawiązywanie kontaktu — jak szukać DJ na wesele?

Po wybraniu trzech lub czterech DJ-ów skontaktuj się z nimi, aby zapytać ich o szczegóły dotyczące ich usług — zapytaj też o cennik. Nie wahaj się zapytać ich o referencje od byłych klientów lub firmy, z imprez, które już zorganizowali. Po wybraniu DJ-a na ślub uzgodnij z nimi koszty podróży, rozliczenia za nadgodziny, wynajem sprzętu i to jaką rozrywkę może zapewnić. Zorganizuj też catering dla DJ-a i jego zespołu. Podczas pierwszego kontaktu szybko przekonasz się, czy Twój DJ jest gotowy dostosować się do Twoich pragnień i upodobań. Jeśli próbuje narzucić Ci standardową animację, lepiej poszukać innego DJ — dobry gospodarz i animator wesela musi być aktywny, elastyczny i chętny. Pamiętaj, że jesteś klientem, który musi zaspokoić swoje pragnienia i potrzeby.

Kryteria wyboru DJ-ów na wesele — jak wybrać animatora na wesele?

Dobry DJ to ktoś, kto jest uważny i będzie musiał zadać Ci szereg pytań, aby Cię poznać, usatysfakcjonować i jak najlepiej spełnić Twoje pragnienia i oczekiwania. Powinien zadać Ci przykładowe pytania:

  • Jak długo trwa wieczór, wesele, obiad weselny?
  • Czy Ty i Twój przyszły małżonek macie swoją piosenkę?
  • Gdzie jest miejsce na wesele?
  • Jakie macie własne upodobania muzyczne?
  • Jaki jest styl Twojego ślubu?
  • Czy podczas posiłku będzie muzyka?
  • Liczba gości, wielkość sali weselnej itp.

Bądź ostrożny. Organizacja dobrego wesela to nie tylko granie płyt jedna po drugiej przez DJ-a. Animator wesela, taki jak dobry DJ musi nadać dynamiczny przebieg imprezie — powoli podnosić klimat tak, aby każdy chciał się dobrze bawić.

Zobacz się z DJ-em tuż przed ślubem

Aby nie zaskoczyć swojego DJ-a i pozwolić mu jak najlepiej zorganizować wieczór, ważne jest, aby na kilka dni przed ślubem dostarczyć mu jeszcze raz kluczowe informacje — podaj mu listę najważniejszych tytułów piosenek, dokładny czas imprezy, najważniejsze wydarzenia wieczoru, liczbą gości i dane teleadresowe świadków lub najbliższych znajomych w celu zorganizowania ewentualnych niespodzianek. Pamiętaj też o podaniu adresu miejsca przyjęcia oraz wielkości sali i godzin jej otwarcia.