Niedziela, 21 Lipca 2024 r. 203 dzień roku. Imieniny: Andrzej, Benedykt, Daniel

Co ustalić z DJ na wesele i o co go pytać?

Niezależnie od tego, czy jest to wesele, czy inne wydarzenie, podczas spotkania z profesjonalnym DJ-em należy pamiętać o kilku kwestiach! Nawet jeśli nie wszystko jest jeszcze do końca zdefiniowane, podczas pierwszego kontaktu podaj DJ-owi ogólne wyobrażenie o tym, czego oczekujesz od wesela — czy zaplanowałeś świecką ceremonię, koktajl czy kolację „posiadówę". Jest tak wiele podpunktów, które mogą zmienić wycenę, i informacje, które pozwolą Twojemu DJ-owi zaoferować Ci, to czego oczekujesz. Poniżej znajdziesz to, o co pytać DJ-a i co ustalić z DJ-em na wesele.

Jakie style muzyczne wybrać na wesele? Co DJ musi wiedzieć?

Ważne jest, aby znać gusta i repertuar muzyczny swojego DJ-a. Jeśli nie zaakceptuje Twojej muzyki i odmówi odtwarzania utworów, które lubisz, wybierz innego DJ-a.

Co ustalić z DJ na wesele? Ustal to, czego ma nie grać!

Znajomość muzyki i Twoich upodobań oraz tego, czego nie lubisz, jest ważne. Dobry DJ musi wiedzieć jakiej muzyki nie chcesz na swoim weselu. Twój DJ musi uzupełnić wszystkie informacje o gustach muzycznych Młodej Pary.

O co pytać DJ? Jak wygląda usługa DJ na wesele?

Niektórzy DJ są prawdziwymi animatorami i wiedzą, jak miksować — inni po prostu wciskają przycisk „play” lub zostawiają już uruchomione kompilacje. Wszystko zależy od tego, czego chcesz i jakich umiejętności szukasz. Zapytaj więc swojego DJ, jak będzie wyglądać jego usługa i jaki ma plan co do przebiegu wesela.

Jakie rodzaje rozrywki oferuje DJ na wesele?

Jeśli szukasz dostawcy, który oferuje rozrywkę, zapytaj, jakie rodzaje rozrywki oprócz muzyki może zaproponować Ci Twój DJ. Dobry prowadzący DJ to ktoś z doświadczeniem. Aby poprowadzić wesele, musi mieć doświadczenie - być wydajnym i swobodnym.

O co pytać DJ? Jaki typ relacji z publicznością ma DJ?

Dowiedz się, czy DJ będzie wystarczająco obecny na weselu i jak widzi relacje z Twoimi gośćmi. Pamiętaj, że to DJ jest dyrygentem Twojego wydarzenia. To on tworzy atmosferę zaufania i współudziału w weselu między gośćmi.

Jakie doświadczenie ma DJ?

Zapytaj, czy trenował jako DJ w szkole? Czy zna normy bezpieczeństwa swojego sprzętu? Nie zapomnij też zapytać o to, czy przeszedł jakieś szkolenia lub kursy związane z organizacją imprez, czy tylko bazuje na swoim doświadczeniu.

O co pytać DJ na wesele? Zapytaj, czy DJ ma własny sprzęt

Większość DJ-ów ma własny sprzęt — nagłośnienie i oświetlenie. Należy jednak zapytać o to z dużym wyprzedzeniem, aby uniknąć dodatkowych opłat za wynajem. Zapytaj DJ na wesele też o następujące aspekty:

  • Jakiego sprzętu używa?
  • Jakich warunków, miejsca pracy potrzebuje?
  • Czy może pracować również na zewnątrz sali — na przykład w ogrodzie?
  • Jaka jest cena jego usługi i czy nalicza dodatkowe opłaty?
  • Czy ma czas limitowany, czy zostaje do końca wesela?
  • Czy nalicza koszty podróży?
  • Czy potrzebuje zakwaterowania?
  • Jak DJ przygotowuje swoje usługi?
  • Czy DJ pracuje sam, czy w zespole?
  • Ile usług wykonuje w ciągu roku? Jakie ma doświadczenie?Nie krępuj się zadawać pytań, które przyjdą Ci do głowy. Im więcej wiesz, tym jesteś spokojniejszy. Nie zapominaj, że najważniejszym aspektem jest intuicja i dobra relacja z DJ! Jeśli czujesz się z nim dobrze, poczujesz to od pierwszych rozmów i ustaleń.