Sobota, 25 Września 2021 r. 268 dzień roku. Imieniny: Aureli, Aurelia, Aurelian

Jak szukać DJ na wesele? Sprawdź nasze wskazówki

Nawet jeśli nie jest na środku sceny, to DJ na weselu jest kluczowym elementem zabawy. To na nim spoczywa odpowiedzialność za atmosferę i to on musi upewnić się, że goście mają wystarczającą dawkę zabawy. Jest też Twoim sojusznikiem w kluczowych momentach i interweniuje podczas całej imprezy, zabawiając Twoich gości. Często też dobry DJ jest w zmowie ze świadkami lub żonatymi przyjaciółmi, którzy chcą zorganizować niespodzianki na weselu.

Dobry DJ na wesele — gdzie i jak znaleźć takiego DJ na wesele?

Musi wychodzić naprzeciw potrzebom młodszych i starszych, oferując zróżnicowaną muzykę dostosowaną do różnorodności gości. Musi także wiedzieć, jak pokazać umiejętności przywódcze i mieć charyzmę. DJ na wesele, który nie wie, jak się wyrazić lub nieustannie interweniuje, może zepsuć ogólną atmosferę imprezy.

Nawiązywanie kontaktu — jak szukać DJ na wesele?

Po wybraniu trzech lub czterech DJ-ów skontaktuj się z nimi, aby zapytać ich o szczegóły dotyczące ich usług — zapytaj też o cennik. Nie wahaj się zapytać ich o referencje od byłych klientów lub firmy, z imprez, które już zorganizowali. Po wybraniu DJ-a na ślub uzgodnij z nimi koszty podróży, rozliczenia za nadgodziny, wynajem sprzętu i to jaką rozrywkę może zapewnić. Zorganizuj też catering dla DJ-a i jego zespołu. Podczas pierwszego kontaktu szybko przekonasz się, czy Twój DJ jest gotowy dostosować się do Twoich pragnień i upodobań. Jeśli próbuje narzucić Ci standardową animację, lepiej poszukać innego DJ — dobry gospodarz i animator wesela musi być aktywny, elastyczny i chętny. Pamiętaj, że jesteś klientem, który musi zaspokoić swoje pragnienia i potrzeby.

Kryteria wyboru DJ-ów na wesele — jak wybrać animatora na wesele?

Dobry DJ to ktoś, kto jest uważny i będzie musiał zadać Ci szereg pytań, aby Cię poznać, usatysfakcjonować i jak najlepiej spełnić Twoje pragnienia i oczekiwania. Powinien zadać Ci przykładowe pytania:

  • Jak długo trwa wieczór, wesele, obiad weselny?
  • Czy Ty i Twój przyszły małżonek macie swoją piosenkę?
  • Gdzie jest miejsce na wesele?
  • Jakie macie własne upodobania muzyczne?
  • Jaki jest styl Twojego ślubu?
  • Czy podczas posiłku będzie muzyka?
  • Liczba gości, wielkość sali weselnej itp.

Bądź ostrożny. Organizacja dobrego wesela to nie tylko granie płyt jedna po drugiej przez DJ-a. Animator wesela, taki jak dobry DJ musi nadać dynamiczny przebieg imprezie — powoli podnosić klimat tak, aby każdy chciał się dobrze bawić.

Zobacz się z DJ-em tuż przed ślubem

Aby nie zaskoczyć swojego DJ-a i pozwolić mu jak najlepiej zorganizować wieczór, ważne jest, aby na kilka dni przed ślubem dostarczyć mu jeszcze raz kluczowe informacje — podaj mu listę najważniejszych tytułów piosenek, dokładny czas imprezy, najważniejsze wydarzenia wieczoru, liczbą gości i dane teleadresowe świadków lub najbliższych znajomych w celu zorganizowania ewentualnych niespodzianek. Pamiętaj też o podaniu adresu miejsca przyjęcia oraz wielkości sali i godzin jej otwarcia.